Stage6 lämpötila-anturin adapteri M14x1.5, 1/8

Tuotekoodi: S6-4003
8,90 

Adapterin avulla saat asennettua Derbi Senda <-17  sylinterikannen M14x1.50mm lämpötila-anturin tilalle  1/8 kierteellä olevan lämpötila-anturin.

Lue lisää

9 varastossa

Tilaa ennen klo 17:00 mennessä, niin tilauksesi postitetaan saman päivän aikana!

Tilaa verkosta, nouda tunnin kuluttua Mopomaatista

Toimituskulut alk. 4,89€, yli 120 € tilaukset toimituskuluitta!

Sylinterinkannen lämpöanturin kierreadapteri. Adapterin avulla saat asennettua Derbi Senda <-17  sylinterikannen M14x1.50mm lämpötila-anturin tilalle  1/8 kierteellä olevan lämpötila-anturin. Tämä adapteri on kätevä mm. Koso ja Stage6 lämpötilamittarien kanssa, joiden mukana toimitetaan vain 1/8 antutri.

Sopii esimerkiksi Derbi Senda 2017 ja vanhempien mopojen kansiin, ja muihin, joissa saman kokoiset M14x1.50mm kierteet.

Adapterin ulkokierre on M14 x 1.5 (pituus 15 mm), ja sisäkierre PT 1/8 sopii suoraan Stage6-, Stage6 R/T- ja Koso-antureille.

Asennus ohjeet:

  • Tyhjennä jäähdytysneste
  • Poista alkuperäinen tulppa tai anturi
  • Kierrä adapteri paikalleen
  • Asenna anturi

Asennuksen jälkeen ilmaa jäähdytysjärjestelmä ja lisää uutta jäähdytysnestettä.

Adapterin ulkokierre on M14 x 1.5 (pituus 15 mm), ja sisäkierre PT 1/8 sopii suoraan Stage6-, Stage6 R/T- ja Koso-antureille.

Sopivuus:

  • Aprilia RX/SX 06-17
  • Derbi GPR/DRD Racing ja Pro/Derbi X-Race/X-Treme <-17
  • Gilera RCR/SMT <-17
Jäähdytys

Vesi

Sylinterin tilavuus

50cc

Sopivuus

Yleismalli

Väri

Musta

Tuotetunnus (SKU) S6-4003
Luokat , , , , , , , , , , , , , ,

Saatat myös pitää…

Ota yhteyttä

Kysyttävää tuotteesta? Mietityttääkö sopivuus? Etkö löytänyt etsimääsi tuotetta? Ota yhteyttä, niin katsotaan asiaa yhdessä.🫡

Pyrimme vastaamaan kaikkiin yhteydenottoihin viimeistään seuraavan arkivuorokauden sisällä.

Yhteydenottopyyntö

Lähetä viesti suoraan

Ota yhteyttä Ota yhteyttä lomakkeella Lähetä viesti Lähetä WhatsApp -viesti